19. marts 2001 - 08:48Der er
11 kommentarer og 1 løsning
Konvertering fra 95 -> 2K
Hej alle eksperter
Jeg har en gammel Access95 database liggende, som jeg gerne skulle have konverteret til 2K, problemet er bare at den automatiske konvertering ikke kan gøre det.
Jeg er pt. igang med at klargøre en zip til dem der kan gøre det for mig.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Nej, okay jeg mangler nok lige at skrive at den kommer op og spø\'r om jeg vil konvertere, det siger jeg selvfølgelig ja til, men når den kommer til Visual Basic tingene går den ned, så vil den ikke mere. Jeg har fået af vide det er fordi at Visual Basic delen skal programmeres om I den, men da det er et gammelt medlem som vi ikke har mere og der ikke er nogen af os der kan finde ud af det, spø\'r vi her.
Okay, skal alligevel snart reinstalle alt da vi sad og \"legede\" og fik rodet godt rundt i en masse.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.