Avatar billede bentblod Nybegynder
11. januar 2005 - 18:30 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Skærmbillede i c++

Hej, er stadig rimelig ny til c++, men vil nu begynde at arbejde mig ind på at lave et skærmbillede. Nogen der gider skrive standard koden til at lave et skærmbillede, og så evt. skrive hvilke komponenter jeg kan bruge i det skærmbillede, ville være rigtig nice hvis nogen gad hjælpe med det!! :)
Avatar billede driis Nybegynder
11. januar 2005 - 18:37 #1
Hvis det er til Windows (?) og du ikke ønsker at bruge MFC etc, kan jeg kun anbefale dig at læse:
http://www.winprog.org/tutorial/

Men læg mærke til at programmering af Windows programmer i C++ kræver god forståelse af sproget, samt begreber som pointere og deslige.
Avatar billede bentblod Nybegynder
11. januar 2005 - 18:39 #2
ok thx, vil lige kigge lidt på det og vende tilbage :) Og ja det er til windows :)
Avatar billede bentblod Nybegynder
11. januar 2005 - 19:11 #3
De kan sagtens bruges :) thx :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester