Avatar billede mtrolle Nybegynder
30. marts 2005 - 19:45 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

fairlink.dk

Hej

Jeg har netop startet et nyt projekt www.fairlink.dk
Ved der findes et tons bannerbytter rundt om i landet, men vil gerne gøre det bedst.
Alle bannerbytter jeg har stødt på er kompliceret og unfair.
Hvad synes du om fairlink.dk?
Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
30. marts 2005 - 20:26 #1
jeg synes konceptet ser fint ud, men grunden til at mange andre systemer har dårligere rate er der nok en grund til. hvis ikke du har mulighed for at tjene ind har du ikk råd til en ordenlig server, og bannerne kommer til at hænge!
er du sikker på det kan rende rundt for dig? og hvor meget vil du selv gerne have ud af det?
Avatar billede mtrolle Nybegynder
30. marts 2005 - 20:29 #2
fairlink.dk er en del af min egen lille medie portal.
Jeg driver foruden fairlink.dk også ontv.dk m.v.
fairlink.dk vil naturligvis med tiden kunne indtjene penge, hvis det var mit ønske, men det er det ikke. Fairlink er lavet fordi jeg 100% er utilfreds med andre lign. systemer. Tilgengæld har jeg server kapacitet til at fairlink.dk kan trækkes i ordenligt tempo og bliver det nødvendigt at udvide med tiden (for håbenligtvis :)) er dette naturligvis også muligt, da jeg har mine andre medier i ryggen.
Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
30. marts 2005 - 21:39 #3
så synes jeg du skal klø på... kan godt lide ideen med at det er klik i stedet for sidevisninger... og lidt lettere at undgå misbrug så!
Avatar billede mtrolle Nybegynder
30. marts 2005 - 21:40 #4
Det er bare svært at få nye tilmeldinger - men jeg må jo vente og se tiden an... Håber på folk vil være interesseret.
Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
31. marts 2005 - 15:55 #5
ting tager tid, og hvis det viser sig at dit koncept holder skal du med tiden nok hive mange over til dig :) jo flere brugere du har jo større mulighed har du for at reklame for dit system så det er ligesom en motor der lige skal i gang før den kør godt :D
Avatar billede mtrolle Nybegynder
31. marts 2005 - 16:01 #6
præcis :)
sådan er det jo i denne branche :)
Avatar billede mtrolle Nybegynder
28. april 2005 - 22:23 #7
elskermad.dk -> smid et svar så får du point.
Avatar billede mtrolle Nybegynder
12. maj 2005 - 01:55 #8
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester