Avatar billede thedarkrider Nybegynder
30. april 2005 - 23:12 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Klabutong Trainer

Hej Eksperter.

Jeg har sat mig for at prøve at lave en trainer til spillet klabutong fra www.freelunchdesign.com. Jeg ved det kan laves med programmer som "Trainer Maker Kit", men jeg vil helst lave det selv i C#.

Jeg har vha. programmet TSearch fundet ud af værdien for antal liv ligger i hukommelsen under adressen 40A018. Men hvordan får jeg hevet denne værdi ind i mit C#-program, og hvordan får jeg den ændret?

Jeg har ledt efter tutorials på google, men jeg synes ikke rigtig at jeg kan finde noget brugbart og derfor spørger jeg her og håber i kan hjælpe mig.

På forhånd tak.

/TDR - Jeppe
Avatar billede Spotgun Seniormester
02. maj 2005 - 13:47 #1
Avatar billede thedarkrider Nybegynder
18. august 2005 - 14:06 #2
Fik ikke ret meget ud af det. Lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester