Problemet mitt er at javascriptet kun returnerer verdien false uansett om checkboxen er cheked eller ikke.
Jeg gjorde et forsøk med onclick="alert(this.checked);" på den første checkboxen. Da fikk jeg true/false ettersom jeg slo av og på checked. Skjønner ikke hvorfor jeg ikke finner det ut i funksjonen.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
hehe jeg undskylder min uvidenhed omkring nordiske sprog og takker for point ;o) .. kunne alle ikke bare tale C, Java, Sml, Delphi eller for den sags skyld assembler sprog - det ved man da hvad er hehe :p
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.