Avatar billede tmlj Nybegynder
20. maj 2005 - 20:35 Der er 4 kommentarer

langsom computer

Hvordan undgår jeg at alle mulige mærkeligt programmer ligger sig ned i højre hjørne proceslinjen. Og når de nu ligger der, hvordan fjerner jeg dem så. Har på fornemmelsen, at det får pc ´en til at køre meget langsomt
Avatar billede gratis Nybegynder
20. maj 2005 - 20:44 #1
| start menu | kør | , skriv , msconfig , Fanebladet start der ka du slå dem fra
Avatar billede gratis Nybegynder
20. maj 2005 - 20:51 #2
disse 2 opstarts managere er gode og freeware, StartupRun http://www.nirsoft.net/utils/strun.html Startup Control Panel http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml
Avatar billede johnstigers Seniormester
20. maj 2005 - 22:29 #3
start - indstillinger - kontrol´panel - tilføj/fjern programmer.
Afinstaller dem du ikke vil have til at være der.
Avatar billede hcma Novice
21. maj 2005 - 10:46 #4
og du har nok selv OK til, at de skal lægge sig der, under selve installationen af programmerne ;o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester