Den Aptiva (S46) er ikke sådan lige at finde. Jeg er bare lidt nysgerrig, men det er da vist en bærbar og har så intet med det bbs eller jokeboy skriver at gøre!?
kommentar til jer alle: Min PC er 3 år gammel, og det er en pentium 2, jeg har talt med flere om mine spørgsmål,også computerfirmaer. vedr. processer: flere siger at det er umuligt at opgradere, og andre at jeg max kan få 350 MHz.Det skulle også næsten være umuligt at opdrive en 350MHz, til en pentium 2. Det skulle også være meget besværligt, især da det er en IBM maskine. Men kan jeg selv sætte et nyt bundkort i, og vil det passe til maskinen så der ikke opstår problemer.
Til Tagem Jeg tror at du skal skifte det hele, for jeg har selv haft en aptiva med desktop: jeg skulle skifte det hele da det asusbundkort jeg ville have ikke kunne været i. Det eneste jeg kunne genbruge var grafikkort,diskdrev,cdrom,ram og lydkort.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.