Avatar billede okidoky Nybegynder
16. juli 2005 - 20:54 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

tysk sprog

Hej

min pc fejlede noget, s[ jeg har sendt den til reparation, da jeg fik den igen var alt paa tysk, jeg har vaeret inde i kontrol panel og i sproginstillinger og skriftet alt til dansk, s[ genstarter pcen, men den er stadig TYSK, Har WIN XP...
Avatar billede yaris Praktikant
17. juli 2005 - 00:52 #1
Prøv kontrolpanel og internationale og sproglige indstillinger og vælge dansk
Avatar billede johnstigers Seniormester
17. juli 2005 - 11:58 #2
Du må enten have en XP som MUI version, eller firmaet der har reinstalleret din XP har installeret en tysk version ved en fejl.

Hvis vi gå ud fra at det første er tilfældet, så brug denne vejledning - virker også til andet end Fujitsu Siemens: http://stigers.1web.dk/XPMUI.pdf

Hvis det sidste er tilfældet, skal firmaet have din pc tilbage, og installere en XP på dansk - og du skal IKKE have udgifter for dette!
Skal sendes som modtager betaler efter aftale med firmaet.
Avatar billede johnstigers Seniormester
17. juli 2005 - 11:58 #3
P.s. det er fra side 5 du skal kigge.
Avatar billede okidoky Nybegynder
17. juli 2005 - 12:42 #4
Tak for hjælpen ... De havde installeret en tysk version
Avatar billede johnstigers Seniormester
17. juli 2005 - 12:43 #5
Velbekomme - her er mit svar :)
Avatar billede johnstigers Seniormester
17. juli 2005 - 12:44 #6
Marker mit navn i boksen her til venstre for og klik på accepter - det samme bør du gøre her: http://www.eksperten.dk/list.phtml?sort=&order=DESC&status_1=on&status_2=on&spm_creator=okidoky&spm_part=&spm_answer=&find=&engine=exp
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester