24. august 2005 - 21:47Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Cd rom drev, vildt varmt!
heeej...
Jeg har en gammel brænder som er ca. 4 år gammel (12/10/32) - den har virket fint, i al den tid jeg har haft.
jeg var så en dag ned i Kvickly og fandt Red Alert 2 til kun 50 kr, så det skulle jeg lige have...
Jeg installere det, og det hele virker fint... Men jo længere jeg kommer hen i spillet, jo mere skal den loade, og nogle gange tager det et min før den f.eks har loadet en masse i selve spillet, jeg har kigget omme bag på min Red Alert 2 kasse, og der står : CD-DVD 4 SPEED, går så ud fra at det kræver en 4x speed cdrom drev, som jeg jo har i forevejen. Men det som om cd rom drevet loader helt vildt hurtigt, og det larmer også helt vildt hurtigt. Er det normalt? Og er det normalt at cden er så varm at jeg ikke engang kan have cden i min hånd?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Nej, hvis det gør ondt at røre ved den vil det sige at den er over 70 grader varm, og det er for meget. Kan du ikke lave en fuld installation af det spil så den kører mere på hdd og mindre på CD?
Kan være der er generel fejl i selve windows, for den laver også en masse lort hele tiden bl.a. Den gider ikke slukke computeren når man klikker på "luk computeren" så må lukke den via. dos..
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.