Avatar billede kim-h Novice
26. august 2005 - 14:32

Medieafspillere bliver ved med køre selvom de lukkes ned.

Jeg har problemer med at mine forskellige medie afspillere feks. Windows medieplayer 10 og power DVD, bliver ved med at køre, selvom jeg lukker dem ned. Så fortsætter de lystigt med at spille musik eller lyden fra en film fortsætter, hvis jeg ikke trykker på stop knappen inden jeg lukker.
Nu er der også enkelte mp3 filer jeg ikke kan åbne hos alle brugere på computeren. Selvom filen ikke er i brug på min profil, så kan de øvrige bruger ikke få lov til at åbne den, man får at vide at den er optaget af anden bruger ? Jeg kan godt åbne den.
Jeg har kørt virus skanning (Norton)
Spybot og Ad-Aware skanning.
og skanning med Ewido
Men problemet er der stadig.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester