Avatar billede scarface335 Nybegynder
31. august 2005 - 13:20 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Fejl Ved isass.exe

Jeg har en virus På computeren. Jeg har scannet den med panda active scan, men den finder ingen ting. Jeg får fejlen: fejl ved isass.exe. NT Authority shutdown. Og så genstarter den i løbet af et minut. Dette kan dog stoppes med shutdown.exe -a
Hvordan finder jeg Virusen og får den fjernet
Avatar billede nva Praktikant
31. august 2005 - 13:25 #1
Avatar billede nva Praktikant
31. august 2005 - 13:35 #2
Avatar billede kalp Novice
31. august 2005 - 14:27 #3
Download hijackthis herfra og gem det i en folder for sig selv på dit skrivebord

http://www.downloadportal.dk/viewinfo.asp?rid=1658
Eller
http://www.arlet.dk/hjt.exe

Start programmet og vælge, at udføre en scan samt gemme en log fil.
Når hijackthis er færdig med, at scanne vil den bede dig om en placering hvor du vil gemme "hijackthis" en tekst fil.
Gem den i samme folder som hijackthis. Når du har sagt okay hopper der et nyt vindue frem nemlig notepad med en masse tekst linjer. Marker alle linjerne og kopir dem herind så jeg kan kigge på dem. Du må ikke selv begynde, at fikse noget i hijackthis.
Avatar billede scarface335 Nybegynder
05. september 2006 - 11:07 #4
svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester