Avatar billede echelon2001 Juniormester
06. september 2005 - 20:35 Der er 1 løsning

Motherboard asus p4p800-x parallel port virker ikk e

Er der nogle der kender til et problem med asus p4p800-x
det hele er helt nyt, når jeg vil sætte min harddisk og dvd brænder til , vil det ikke starte op med mindre at jeg tager ide kablet af enheden  så kommer der strøm til dem, hvad kan det være ,, jeg har testet harddisk og cdrom drev på en anden maskine og det virker fint nok .. kan det være noget sata eller lig, det bliver ikke brugt til noget , men det kan være at det spærer eller lign..

anyone ??

michael
Avatar billede echelon2001 Juniormester
06. september 2005 - 21:07 #1
nyt kabel på og så virkde det
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester