Telia-telefon (K700i) med uønskede Sonofon-indstillinger
Hej,Jeg har netop købt en Sony Ericsson K700i telefon med Telia Go199. Da jeg tændte telefonen var der imidlertid en række Sonofon-indstillinger:
1. Internet/WAP-genvejen fører til Sonofons e-go og har logoet med den blå delfin i menuen. (Hvor Telias SurfPort skulle være istedet.)
2. Når telefonen lukkes er her igen e-go logoet i en animation.
Desuden var WAP/MMS/GPRS-indstillingerne alle Sonofon-indstillinger, men jeg gik naturligvis ind på teliamobile.dk og fik tilsendt nogle Telia-indstillinger i stedet.
Jeg var også Telia-kunde før, så det er ikke fordi der på yderst forunderlig vis har sneget sig nogle Sonofon-indstillinger ind på SIM-kortet, jeg flyttede over fra min gamle telefon... Jeg ringede til Telia, men de havde aldrig hørt om problemet og kunne ikke hjælpe.
Hvordan får jeg renset min telefon for blå delfiner??
På forhånd tak,
Mikkel :)