Avatar billede underpass Nybegynder
16. december 2005 - 13:44 Der er 1 kommentar og
2 løsninger

scanning af større transparenter (dias/negativer/positiver))

Jeg skal bruge en A4 scanner der kan scanne store transparenter dia-positiver, ektakromer etc. Nogle af dem er tæt på A4 størrelse så en filmscanner el. dias scanner har jeg ikke brug for.
Er der nogen der har et godt bud - og ikke mindst erfaring med sådan en? Det er til prof. brug og pris er underordnet(nå ja... sådan da)
Avatar billede james_t_dk Juniormester
16. december 2005 - 13:56 #1
overvejer selv denne, den har fået mange gode anmeldelser og er hurtig: http://edbpriser.dk/Listprices.asp?ID=109603
Avatar billede underpass Nybegynder
16. december 2005 - 14:12 #2
ja, den har jeg også læst om, men er i tvivl om den kan klare større transparenter? (filmadapter medfølger, som der står) - hvilket ikke just indikerer hvor store transparenter den kan klare - altså om den har 'lys i låget' so to speak :-)
Avatar billede james_t_dk Juniormester
16. december 2005 - 21:55 #3
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester