21. december 2005 - 21:27Der er
19 kommentarer og 1 løsning
Hvorfor er der kommet en ny bruger administrator.KAREN
Hej Eksperter
Der er pludselig kommet en ny bruger administrator.KAREN p[ min maskine. Og en ny mappe i documents and settings. Og skrivebordet er ogs[ nyt. Hvordan kommer jeg tilbage til kun at hedde administrator
ermmm og så lad lige være med at slette nogen konto før det er opklaret. Hvis administrator.karen er den eneste konto du kan logge ind på maskinen med ligenu og du sletter den, så er du lukket ude af maskinen ...
Den er alts[ ogs[ m;rkelig. Som I kan se er keyboardet ikke helt normalt l;ngere, og den er herre/langsom. Der mangler ogs[ ikoner nederst i h'jre hj'rne.
Det kan g'dt v;re noget med et don;ne for pc\en hedder KAREN, men hvordan kommer jeg tilbage p[ dne normale administrator__ Og hvordan redder jeg keyboardet
Kan der v;re en spyware eller lign. Jg kan tilf'je dansk keyboard, men det er v;k s[ snart jeg er ude af indstillingerne igen. Og hvis jeg ;ndrer startsiden p[ browseren ryger den selv tilbage til msn.
Der kommer det normale billede med taskmanager. Men der st[r at jeg er logget p[ so administrator. P[ trods af dette er min hjemmefolder administrator.KAREN og ikke administrator.
har du fået scannet, det lyder underligt.. Og dvs. når er admin, og checker andre brugere så er der ikke andre.? m.m. der har en englænder forbi, der hed karen..? (høhø) (og det er jo slet ikke sjovt.!)
Ja den er skummel... Jeg kan faktik heller ikke skifte visning i mapperne til at vise skjulte filer og mapper. Den m[ alts[ v;re syg. jeg k'rer lige en Norton scanning p[ den. Eller hvad er bedre end Noton__
problemet er at i win2k, er der ikke automatidk systemgendannelse, man skal selv lave systemgendannelsepunkterne. Så man kan ikke bare systemgendanne. Jeg vil anbefale du hiver dine data ud, og starter på en helt ny formateret, og frisk installetion.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.