Avatar billede mrol Nybegynder
07. januar 2006 - 10:14 Der er 2 kommentarer

Proceslinie - fejl ved skift mellem programmer

Jeg bruger win XP Home og jeg er stødt ind i det problem, at jeg ikke umiddelbart kan skifte mellem de åbne programmer der vises i proceslinien, når jeg bruger muses (ingen problemer hvis jeg bruger alt+tab).
På min anden maskine kan kan blot klikke en gang så skiftes der til et nyt program. På maskinen hvor jeg har problemet skal jeg trykke følgende: 1 først et tryk for at aktivere(?) og 2) herefter 2 hurtige tryk for at åbne.

Hvis jeg blot trykker en gang sker der blot det, at hvert enkelt program begynder at blinke når der er trykket på det. Det fungere faktisk lidt lige som messenger. Når man modtager en besked på messenger uden at messenger er aktiveret begynder programmet på proceslinien at blinke.

Hvilke ændringer skal der til for at jeg igen kan skifte mellem programmerne uden at skulle sidde og klikke som en gal?
Avatar billede mstorgaard Praktikant
07. januar 2006 - 12:12 #1
Er det er problem der er sket gentagne gange eller har det bare været der en enkelt gang?
Avatar billede mrol Nybegynder
11. januar 2006 - 19:37 #2
Det er et problem der kommer gentagne gange.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester