26. januar 2006 - 14:42Der er
30 kommentarer og 1 løsning
Cd-Rw drev gider ikk brænde.
Hej! Har lige sat en brænder i min pc. Brænderen er ikke ny, for har brugt den før på en anden pc. Men nu når jeg har sat den i, så når jeg sætter en tom cd i, og går ind i > Denne computer og så ind i E:\ drev, som er brænderen Så kommer der en boks hvor der står: "E:\ er ikke tilgængelig. Forkert funktion."
Nogen der ved hvad der er galt? Og jeg har prøvet at kigge lidt på ledningerne, men ved sku ikke. Så spørger herinde.
Og den vises også i denne computer og den kan også afspille cd-rom'er med filer på. Men det er når jeg sætter en tom cd i, så siger den det der. Og den siger også i nero når jeg skal brænde at drevet bruges i en anden aplikation eller sådan noget.
vælg fanebladet processer, og luk de processer der ikke er system nødvendige... altså de fleste af de processer hvor der står dit brugernavn ved "User"
jeg foreslår at du, som kimz, sletter drevet og også geninstallerer nero bare for at få at få det hele rent installeret, så vi ved det ikke er en eller anden knude
Synes godt om
Slettet bruger
26. januar 2006 - 15:42#27
Det har intet med de stik at gøre, det har noget med lyden at gøre !.
Synes godt om
Slettet bruger
26. januar 2006 - 15:45#28
De har ! noget med lyd at gøre
Synes godt om
Slettet bruger
26. januar 2006 - 15:48#29
Jeg er nødt til at smutte, men jeg er sikker på at dem der er i gang med at hjælpe dig, nok skal finde en løsning, hyggehej.
Jeg brugte det her: "Prøv at slette drevet i enhedshåndtering, genstart og lad din pc genfinde drevet, bare en ide."
Synes godt om
Slettet bruger
27. januar 2006 - 07:09#31
Godt nok, så vil jeg da ligge et svar.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.