Avatar billede flvind Nybegynder
27. april 2006 - 10:01 Der er 1 løsning

Flytte kolonne i en listview

Hej

Jeg har en fil som jeg skanner efter forekomster af bestemte tekststrenge. Jeg indsætter disse funde strenge ind i en listview, men dermed kommer strengene i en anden rækkefølge end jeg gerne vil have dem.
Jeg gemmer også strengene i nogle listbokse, men er det muligt at bruge indholdet af disse listbokse som input til min listview således at jeg kan vælge at listboks 1 svarer til kollonne 3 i min listview?
Avatar billede flvind Nybegynder
12. januar 2007 - 13:13 #1
svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester