Først lige til din Response.Write. Efter den linien kan du skriver: Response.Flush Så skriver den ud, inden den forsøger at udfører resten af siden.
Mht. din \"...der var ventet 1\" fejl, er det højst sandsynlig en af variablerne port, user, upload, download, credit eller speed som ikke indeholder en værdi. Da de ser ud til at skulle være af type tal, mens resten er tekst. Databasen godtager gerne tomme tekststrenge (med mindre du selv har sagt den ikke må det), men tal må ikke være en tom streng. De må sikkert gerne være NULL men ikke _ingenting_. Dvs. prøv f.eks. først, at tjekke ALLE de seks variabler inden du laver din SQL-sætning, og sørg for, at de HAR en tal-værdi. Evt. 0 (nul). F.eks. sådan her: If (Trim(post) = \"\") Then post = 0 End If osv. med de resterende 5.
Madsmilter=> Dit svar lyder lovende men jeg har desvære ikke lige tid til at teste det nu, men du skal nok få dine point når jeg har fået det testet!! :-)
Så fik jeg endelig testet det!! Og det virkede :-) Mange tak!!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.