02. august 2006 - 09:44Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Hvilken Fladskærm skal jeg vælge?
Hej! Jeg har nu besluttet at erhverve mig en fladskærm til min PC. Men jeg aner ikke hvor jeg skal begynde! Skærmen skal være 19" og bruges til spil & internet. Mit budget siger at jeg skal holde mig under 2500,-.....hvis det er muligt. Håber I har nogle gode erfaringer og forslag til skærm.
Lidl har vist en ok fladskærm til salg for tiden, kender ikke mærket, men mener at specifikationerne skulle være helt iorden! 1900kr hvis jeg husker korrekt!
de 700:1 er konstrasten og det giver et udtryk for hvor god skærmen er til at vide forskellen på lyse og mørke. Den anden 300 cd/m2 mener jeg står for hvor meget lys skærmen udsender, altså så man kan se hvad der står på skærmen.
Har stadig ikke købt en fladskærm. Var i den lokale computerbutik og syntes ikke kvaliteten var god nok!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.