Avatar billede nosoygringo Nybegynder
06. august 2006 - 13:29

datafejl: cyklisk redundanscheck ifm. musikoverførsel til iRiver

Hej, jeg er ved at blive vanvittig. Jeg har nu på 3 forskellige pc´ere forgæves forsøgt at overføre musik til min iRiver H320 musikafspiller. Det kunne lade sig gøre så sent som igår, men nu får jeg konsekvent fejlmeddelelsen "Datafejl: cyclisk redundanscheck" - kender nogen til dette?
Jeg kan fint redigere i de forskellige mapper, det lykkedes mig at overføre til afspilleren tidligere, men altså ikke overføre noget "udefra" længere.

Håber meget, nogen har nogen tricks...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester