Avatar billede hygta Nybegynder
07. september 2006 - 13:09

Udnyttelse af kamera i PDA

Jeg skal til at lave en vision application til en LOOX T830 PDA. Er der nogen der har en tutorial til c# programering, hvor et billede fra PDAens kamera anvendes?

Jeg tror måske det vil være det samme som at lave en almindelig application til en PC og et webcam. Så sådan en tutorial vil også være velkommen.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester