Avatar billede svenrus Novice
12. september 2006 - 10:51 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Lysnetadapter til D-Link Wireless Router

Strømforsyningen (lysnetadapteren) til min router er gået ned; det ved jeg fordi jeg har målt efter med et voltmeter. Jeg har to "universalstrømforsyninger" men ingen af dem opfylder denne snævre betingelse:  Output:  5 Volt, 2500 mA. Jeg har været hos Computercity i Kbhvn. hvor jeg købte routeren, men de anslog at det ville være billigere at købe en ny router; jeg har også været hos en "elektroniknørdforretning" som sagde det samme.
Mit spørgsmål: kan det virkelig passe at man skal købe en ny router blot fordi strømforsyningen går ned ? Kan nogen foreslå en løsning som ikke koster en herregård ?
Avatar billede robotten Praktikant
12. september 2006 - 11:17 #1
Avatar billede svenrus Novice
13. september 2006 - 12:02 #2
Tak det var lige det jeg havde brug for.
Avatar billede robotten Praktikant
13. september 2006 - 12:21 #3
ok
Avatar billede robotten Praktikant
19. september 2006 - 14:40 #4
ok...
Avatar billede robotten Praktikant
21. september 2006 - 12:34 #5
Du skal huske at lukke dine spm..!
Avatar billede robotten Praktikant
25. september 2006 - 14:59 #6
?
Avatar billede robotten Praktikant
09. november 2006 - 15:25 #7
Frækt, at du opretter nye sppm., uden at reagere her :(
Avatar billede svenrus Novice
09. november 2006 - 16:23 #8
Jeg er ret sikker på at jeg akcepterede svaret.
Bortset fra det, så viser det at man skal være stædig. Tænk engang hvis køleskabet går ned og man får det råd at man skal købe et nyt køkken !
For det var jo hvad der skete da strømforsyningen til routeren gik ned. "Køb en ny router" var svaret, hvor jeg havde købt udstyret.
Men OK, for anden gang: jeg trykker på Accepter én gang til, og så må det være ude af verden.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester