Det er lykkedes mig at løse problemet. Jeg kan lige tilføje en forklaring hvis andre skulle løbe ind i problemet.
Hvis der er 'fejl' i en enkelt af dine .resx filer er der ingen af dine forms der vil åbne. Find den smadrede fil ved at flytte nogle af filerne til en midlertidig mappe indtil den/de dårlige filer er fundet.
Det der fik en .resx fil til at give problemer efter opgraderingen var i mit tilfælde et enkelt felt hvor oversættelsen ikke var udfyldt. Jeg har også læst at et '&' i et feltnavn eller en for lang path kan give problemer.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.