Avatar billede arminc Nybegynder
13. februar 2007 - 09:41

acer travelmate vil ikke logge ind

Jeg arbejder på en skole med en del bærbare - alle logger ind på samme domæne og trådløst. Problemet er at der er to acer bærbare som ikke vil logge ind på netværket hverken med alm. bruger eller med  adm. De vil sågar ikke logge på lokalt på pc. Den eneste måde jeg kan komme ind på pc'erne er ved at starte i fejlsikret og så logge ind med adm.

er der nogen der har oplevet lignende?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester