Avatar billede opus1 Nybegynder
27. maj 2001 - 15:29 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Kan ikke importere nye temaer til FP 2000

Jeg kan ikke importere nye temaer til FP 2000!
Normalt skulle der under \"formater/tema\" være en linie \"Tilføj nye temaer\" - men den kommer ikke frem - hvordan får jeg så nye temaer tilføjet?
Avatar billede kurtj Nybegynder
27. maj 2001 - 15:56 #1
Du har sikkert alle temaer installeret i forvejen, derfor er menuen der ikke. Hvis det er nogle helt nye du vil have ind, syntes jeg du skal starte en installation af FP2000. Og der afinstallere nogle af temaerne. Så skulle menuen gerne være tilgængelig igen. :)
Avatar billede proboss Nybegynder
27. maj 2001 - 18:21 #2
yes de themes du har tilføjet er de samme som du hele tiden har haft du skal købe nogle nye eller finde en der har themes på lager som mig f.reks men ikke for 60 point
Avatar billede proboss Nybegynder
28. maj 2001 - 18:42 #3
Jeg tror jeg har et halvt hundrede stykker på en cd hvad vil du give for dem ??
Avatar billede kurtj Nybegynder
28. maj 2001 - 20:36 #4
proboss >> er det hele nede idag ??
Avatar billede proboss Nybegynder
28. maj 2001 - 21:13 #5
nope
Avatar billede opus1 Nybegynder
28. maj 2001 - 21:38 #6
proboss: Hvis du ellers ville gøre dig den ulejlighed, at læse mit oplæg, så ville du læse, at der var tale om import at NYE temaer!!

Vi har selv løst problemet og til andres orientering, så var problemet, at når man installerer nye engelske temaer bliver de installeret i et libr. \"themes\" og FP 2000 (dansk) anvender libr. \"temaer\" så det var bare et spørgsmål om, at kopierer filerne fra Themes til Temaer og så var det problem løst.

Mangler du nye temaer så prøv: www.themepak.com

Mvh
opus1
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester