18. februar 2007 - 19:10Der er
3 kommentarer og 1 løsning
Acces Point, hvad skal jeg bruge
Hej, Jeg har en kammerat som har en trådløs netværks forbindelse til rådighed i lejlighedskomplekset. Problemet er at forbindelsens styrke er meget svag i hans stue. Kan man evt. sætte et AccesPoint op der hvor styrken er bedst, som så kan opfange den trådløse forbindelse og sende den videre ud i de øvrige rum.
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Retningsbestemte antenner, især der hvor der sendes fra, til at forbedre signalstyrken Range Extenders til at udvide dækningsområdet. Fornuftig placering af udstyr
du skal have ledning til et AP hvorimod en Range Extender fanger det tråløse signal og videre sender det
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.