27. november 1999 - 16:09Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Kan jeg beskytte C/D drev
jeg ville høre om der er en af jer der kender til en kode som kan gøre at man ikke kan skriv C:\ i explorer eller \\SERVER og så til at man ikke kan komme ind i Kontrolpanel
jeg ved at der er koder der kan og dem ville jeg gerne have fat på. og ikke bruge ocx..
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Jeg har en hjæplefil med strenge der kan tilføjes i registreringsdatabasen. Jeg ved at der i hvertfald er en til at spærre af for kontrolpanelet, og vil også tro at der er en/flere til det anede formål. Hvis jeg får din e-mail, kan jeg sende det til dig.
Gider du sende det til mig også? hhc99p@edu.ghs.dk
Mvh Frederik
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.