Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
03. maj 2007 - 14:27 Der er 1 løsning

2 DVI og 1 HDMI

Hej Eksperter!

Jeg forsøger forgæves at finde ud af hvordan jeg kan have mine to fladskærme sluttet til min PC samtidig med jeg får et rigtigt HDMI-stik (ikke adaptor fra DVI)

Jeg har forsøgt (efter råd herinde fra) at have to PCI-ekspress kort - én med 2 dvi og én med dvi+hdmi - men det kan ikke lade sig gøre at have begge aktiveret på samme tid uden at systemet fryser.

Hvordan skal jeg så gøre?!

Mit bundkort er: http://www.edbpriser.dk/Products/Listprices.asp?ID=307948
Mit nuværende grafikkort er: http://www.edbpriser.dk/Products/Listprices.asp?ID=237192

Håber I kan hjælpe mig videre :)
Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
15. oktober 2007 - 15:03 #1
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester