Avatar billede artbyart Nybegynder
15. maj 2007 - 20:31

Registrationsdatabse hjælp?

Kære Eksperter..

Jeg har et lidt "tweaky" spørgsmål..

På min skole har adminen låst registrationsdatabasen for "local machine" hvilket vil sige at jeg ikke kan installere nogle programmer på maskinen, selvom jeg har adgang (skrive/læste) til drevene.

Er der en måde at lave en "kunstig" database hvor jeg har muligt for at registrere mine programmer så jeg kan bruge/installere dem?

Håber i kan hjælpe..

Mvh Nicolaj
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester