Avatar billede Slettet bruger
14. juni 2007 - 18:54 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Strømstyring - Slukke harddisk og slukke skærm.

Jeg har opgivet alle former for slumre og sove og dvale, for hver anden gang får jeg diverse fejlskærme eller hele systemet fryser.

Nu har jeg sat alt til at køre altid. Og vil gerne opnå den gode gamle strømstyring med at slukke skærmen efter x minutter og slukke hardisken efter y minutter.

Jeg har oprettet min egen strømstyringsmodel according to ovenstående (og sat den til aktiv), men intet sker. Hverken skærmen eller HD'en stopper.

Ak hvor jeg savner XP.

Er der nogen der har et forslag?
Avatar billede koldborg Nybegynder
15. juni 2007 - 08:22 #1
Avatar billede Slettet bruger
05. november 2007 - 10:22 #2
Smid et svar.
Det var det bedste forslag.
Avatar billede koldborg Nybegynder
05. november 2007 - 12:32 #3
;)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester