Avatar billede mulder Nybegynder
09. juni 2001 - 12:15 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Slet en mail

Er det muligt at \"fortryde\" en sendt mail, kan den slettes fra modtagerens ind-box før den bliver læst?
Avatar billede kimrosgaard Nybegynder
09. juni 2001 - 12:18 #1
nej, dette vil kun virke hvis du f.eks. er på et lokalnetværk med en exchange server! da går man ind i sent items og åbner mailen, vælger tools og recall message.
Avatar billede francke Nybegynder
09. juni 2001 - 12:19 #2
umuligt!!!
Avatar billede Slettet bruger
09. juni 2001 - 12:24 #3
Nej når først mailen har forladt din maskine, så er det sket med muligheden for at slette en mail, før modtageren evt. gør dette. For at dette skal kunne lade sig gøre, skal du kunne logge dig på modtageres mailserver og slette mailen der.
Avatar billede kimrosgaard Nybegynder
09. juni 2001 - 12:27 #4
tak for point :)
Avatar billede makse Nybegynder
09. juni 2001 - 12:32 #5
Mulder > Jeg troede kun der faldt point af, når spørgsmålene var svære? :)
Avatar billede mulder Nybegynder
09. juni 2001 - 12:36 #6
makse> Det gør der også hvis spørgsmålene skal besvares hurtigt og har en vis betydning for mig ;o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester