Avatar billede tikamono Nybegynder
07. marts 2008 - 10:16

begrænset eller ingen forbindelse

Hej eksperter
jeg sidder og skal have sat en ip telefon til, jeg propper stikket fra ip telefonen i pc'ens andet netkort altså. jeg har normal lan kabel i den normale port. men så sker der det at ip telefonen kommer op med begrænset eller ingen forbindelse så jeg skifter de 2 kabler og så og intet sker men så når jeg sætter lan kabelt i igen kan jeg ikke få internet forbindelse og den siger begrænset eller ingen forbindelse... hvad skal jeg gøre?????
gerne lidt hurtigt svar for det er arbejds comp det er sket på...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester