08. marts 2008 - 21:13Der er
3 kommentarer og 2 løsninger
Forbindelse til trådløst netværk.
Jeg har lige købt en bærbar med netkort til trådløst netværk. Jeg ved at der er trådløst netværk i dette område, men jeg kan intet finde. Jeg kan intet se under "netværksforbindelser", kun min LAN-forbindelse, som jeg bruger nu. min trådløse netvørksknap på den bærbare er aktiveret, men der sker intet. Jeg har brugt al for lang tid, i et forsøg på selv at løse problemet, men uden held. Derfor henvender jeg mig til jer.
Jeg har ikke den store IT viden, så jeg håber én vil have tålmodighed til at svare på mit spørgsmål.
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
hvis du slet ikke kan senoget overhovedet under netværksforbindelser, så må der være en fejl i installationen af hardwaren. hvis du kigger i enhedshåndtering (højreklik på denne computer og vælg egenskaber og derefter hardware og enhedshåndtering) er der så nogle enheder der står Ukendt enhed ved eller noget i den stil
Det kan også skyldes, at det trådløse netværk udsender et "skjult" signal, hvilket vil sige, at du skal opsætte netværket på din computer. Først efter opsætningen kan du se og tilslutte netværket.
fint, jeg smider et svar du kan acceptere hvis mit svar hjalp, ellers accepterer du bare dit eget svar
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.