14. marts 2008 - 12:00Der er
5 kommentarer og 1 løsning
String og double format
Jeg har en double som jeg har afrundet med 2 decimaler. Den lægger jeg over i et textfelt, med Tostring metoden. Mit problem er at når der ingen decimaler kommer fra beregningen af min double viser den ingen decimaler, alstsp eks 2 istedet for 2,00 hvorn gør man lige så det altid bliver vist med 2 decimaler? og lidt kode
double neu = Math.Round(double.Parse(tbco2neukr.Text) / -240, 2); tbCo2neuco2.Text = neu.ToString();
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.