Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Slettet bruger
14. april 2008 - 11:44#1
jeg har en dansk execel 2003 og der er en funktion =SLUT.PÅ.MÅNED(A2;-3)
Skal gerne have det til at fungere uden tilføjelses program. Når den danske indeholder en 'SPM' må der være en tilsvarende 'EOM' i den engelske, vil jeg mene. Sidder desværre ikke med en 2003 ENG jeg kan kigge i.
Både den engelske EOMONTH() og den tilsvarende danske SLUT.PÅ.MÅNED() er en del af Analysis Toolpak, og KAN således ikke fungere uden at tilføjelsesprogrammet er installeret.
Okay, jamen tak for svar. Herligt MS har taget den med i 2007 pakken.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.