I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Men det kan jo sagtens være fuldstændig forkert når jeg ikke kender resten af din kode.
Synes godt om
Slettet bruger
08. september 2008 - 14:52#2
I følge W3C-validatoren må der ikke være en color uden en background-color.
Det jeg tænkte på var om det f.eks. var muligt at gruppere de 2 første klasser, ligesom man f.eks. kan gøre sådan her: h1,h2,h3,h4,h5,h6 { color: green }
kfisker >> du mistolker vist validatoren. Der er kæmpe forskel på en fejl og en advarsel. Validatoren advarer dig bare, fordi det kunne være, din tekst er sat til at være hvid - og du ikke samtidig har sat en anden baggrundsfarve.
Så vil din tekst være usynlig - og det vil W3C gerne advare dig om. Det er ikke en fejl ;o)
/mvh </bole>
Synes godt om
Slettet bruger
08. september 2008 - 19:34#5
ssv...> Det giver fint mening for mig at forkorte på den måde. Mine links og teksten skal være identiske, dog uden hover på teksten. Disse 2 vil altid følges ad, så derfor synes jeg det bliver mere overskueligt at reducere.
olebole...> Okay, det havde jeg ikke været opmærksom på. Er det hul i hovedet at gøre som jeg gør, for at undgå advarsler?
Synes godt om
Slettet bruger
08. september 2008 - 19:40#6
ssv...> Hov, glemte at bede dig om at lægge et svar.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.