Avatar billede briantoft Nybegynder
26. oktober 2008 - 19:18 Der er 2 kommentarer

dvd drev på ny computer kan ikke læse dvd og cd?

ja, vil lige starte ud med at sige jeg ikke er speciel go til computer, men jeg har fået mig en ny bærbar, og vil nu til at instalere et spil, men mit dvd drev siger bare " indsæt en disc i drev E:." har prøvet med flere cd'er, både orginale og brændte, men ingang af dem kan den læse.

jeg har prøvet at følge nogle af de svar andre har fået her inde, dog uden held.

det er en acer extensa 5420 og det er vista.
Avatar billede fbhzone Nybegynder
26. oktober 2008 - 19:31 #1
Det lyder ikke somom du er en klump, jeg tror drevet fejler.
Tag den md ned i butikken og bed dem teste det for dig
Avatar billede briantoft Nybegynder
26. oktober 2008 - 20:40 #2
det var også det jeg troede, men ville bare gerne udelukke de ting der muligvis kunne være galt. men så må jeg prøve at tage den med ned i butikken. tak indtil videre.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB