01. juli 2001 - 14:17Der er
28 kommentarer og 1 løsning
NTFS til Fat32
Nogen som kender et program som kan gøre dette uden at data slettes. Og ikke demo programmer som ikke kan gøre det, uden at man køber den fulde version.
seider> Han vil ikke miste data, så en formatering vil slette alle hans data!
Synes godt om
Slettet bruger
01. juli 2001 - 14:41#10
Hvis windows 2000 ligger på egen partition, så er det blot at delete partitionen og formaterer den igen med fat 32, så er den klar til nye. Hvis du vil beholde windows 2000 med fat 32 i stedet for, hvilket personlig jeg syntes er dumt, da du så ikke kan udnytte ntfs mulighederne, og windows 2000 kører ikke optimalt, ja så er det PM du skal have fat i.
20713s> Hentede PartitionMagic i går og den skulle kunne lav NTFS om til FAT + FAT32. Man skal selvfølgelig lave en backup (med Ghost;o))inden man går i gang!
Jeg gider ikke havde det Win 2K pis, nogel af mine programmer plus spil kører ikke optimalt. Så jeg vil ligge Me ind igen. Men det kræver at jeg laver de nuværende NFTS partitoner om til Fat 32. Og det er det jeg skal bruge et program til. jeg har en HD på 42 GB fyldt med ting, som ikke skal gå tabt.
Synes godt om
Slettet bruger
01. juli 2001 - 17:54#21
Jeg kan stadig ikke komme ind på din hjemmeside ;o)
Windows ME er jo lavet primært til \"legetøj\" hvorimod Windows PRO er et \"rigtigt\" netværks styresystem. Men jeg har også oplevet at en del spil ikke vil køre på ME hvorimod andre blev mere stabile på PRO, bla. Counter Strike.
Min hjemmeside virker ikke i øjeblikket, serveren er nede. Og spørgsmålet er ikke hvad der er godt. me og Win 2K. Jeg synes ikke W2K er særlig godt, derfor vil jeg have Me igen. Men det kræver at jeg får lavet mine drev om til Fat 32 igen. Og det er spørgsmålet. Hvor jeg finder sådan et program?? Jeg gider ikke installere ICQ før jeg får Me igen.
Synes godt om
Slettet bruger
01. juli 2001 - 19:16#27
Oki ;o) heller ingen mail før ME , som er ved at udgå, bliver installeret igen ?
vipberg@hotmail.com Men CS går TIT ned i W2K, men det gik ALDRIG ned i Me. Og Easy CD Creator 5.0 virker heller ikke helt perfekt i W2K. Det gør det i Me.
andersberg> Det kan godt være at Easy CD creator ikke virker, men den enhed der hedder DirectCD fungerer fint under win2k. Jeg synes du er for hurtig til at smide håndklædet i ringen, nu har jeg kørt med win2k i snart 3år og jeg klager ikke ;o)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.