Avatar billede flenner Nybegynder
12. februar 2009 - 00:21 Der er 1 kommentar

Hvilken HP af disse to pavilions...

er ved at skifte bærbar og vil gerne have en med blu-ray og DVB-T i (spiller meget lidt). Den skal bruges som DVD afspiller via fladskærms tv har kigge på disse to

HP Pavilion dv7-1195eo
http://www.dustinhome.dk/pd_5010189261.aspx?csref=Prisjamforelse_Pricerunner_1007

HP Pavilion HDX16-1000EO
http://www.dustinhome.dk/pd_5010189259.aspx?csref=Prisjamforelse_Pricerunner_1007

Umiddelbart virker nr. 2 som det bedste valg pga. lyd og skræmoplæsning eller hvad siger i?
Avatar billede Helbo-DK Juniormester
15. februar 2009 - 18:47 #1
Til en reminder... Hva vil du helt præcis bruge DVB-T tuneren til? Der går jo ikke så mange år før, så kan du ikke bruge den til noget... Medmindre du anskaffer dig en ny TV-tuner som understøtter MPEG4-format.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester