Avatar billede Greenseeker Praktikant
20. februar 2009 - 14:20 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Afspille DVD gennem HD-boks?

Hej!

Har for nylig anskaffet mig en HD-boks fra Yousee (Samsung SMT-H3106). Alt virker super, bortset fra at jeg ikke kan finde ud af hvordan jeg får den til at vise signalet fra min DVD-afspiller.

DVD'en er tilsluttet med SCART til HD-boksen, men jeg ved ikke hvordan jeg finder signalet...? Jeg har kigget HD-boksens menu samt den noget sparsomme manual igennem uden held. Hvordan gør jeg?

HD-boksen er tilsluttet fladskærm med HDMI-kabel. Er det årsagen til problemet?

Håber nogen kan hjælpe! :o)
Avatar billede justrace Novice
20. februar 2009 - 14:35 #1
Det kan du heller ikke, de skal begge have deres eget kabel til tv'et.
Avatar billede justrace Novice
20. februar 2009 - 14:35 #2
Det kan du heller ikke, de skal begge have deres eget kabel til tv'et.
Avatar billede Greenseeker Praktikant
20. februar 2009 - 15:47 #3
Hmm... Det står ellers udførligt beskrevet i manualen, hvordan man tilslutter video/DVD-afspiller til HD-boksen, men der står ikke noget om hvordan man rent faktisk afspiller...! :o/

Kan du uddybe hvorfor man ikke kan...?
Avatar billede Greenseeker Praktikant
20. februar 2009 - 15:49 #4
Avatar billede Greenseeker Praktikant
03. marts 2009 - 21:12 #5
Lukker! :o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester