Avatar billede WaltherGrummit Nybegynder
05. marts 2009 - 22:05

Numerisk talblok

Når jeg starte min PC (en DELL med WINDOWS XP, vers 2002 og SP3), så blinker tastaturets lysdioder. På et tidspunkt slukker de alle - også dét lys, der viser at talblokkens numeriske taster er aktive.

På de fleste andre PCere jeg har kørt på gennem tiderne har opstarten landet med et aktivt numerisk tastaturblok - når man vel at mærke sluttede sidste session med aktivt talblok.

Hvad kan jeg gøre for at dette "falder på plads igen"?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester