Problemer ved opstart af IE
For et par uger siden opdaterede jeg mit Windows Vista Home Premium, hvor opdateringen bl.a. indeholdte den nyeste version af Internet Explorer (version 8), herefter har jeg haft det problem når programmet startes på bestemte måder, melder det fejl.Fejlen kommer når jeg forsøger at åbne et link fra en mail, (Bruger Windows Mail, der følger med Vista), samt melder det fejl når jeg trykker på internet-linket i startmenuen, derudover når jeg indtaster en URL i "Kør", der normalt starter browseren op, med den indtastede URL.
Dog skal der bemærkes at der ingen problemer er, hvis IE allerede kører, her åbnes den ønskede URL bare i et nyt faneblad.
Jeg har søgt efter nye opdateringer, men ingen havde noget med Explorer at gøre, samt har jeg prøvet at downloade en en ny installationspakke, men dette fungerer ikke da den siger at, der findes en nyere version af IE.
Hvad kan jeg ellers gøre?
