14. juli 2009 - 17:43Der er
2 kommentarer og 1 løsning
dvd,mp3 til hd.
Hej Jeg har noget musik i mp3 format på en dvd-r som jeg har forsøgt at få lagret på harddisken, for derefter at kunne brænde dem til wmafiler på en cd, så jeg kan spille dem f.eks i bilen også. Jeg har vista, og har forsøgt mig med de medfølgende programmer.Normalt, med f. eks win. mediaplayer, popper programmet op med det samme, og man skal bare markere hvilke man vil have overført, når det er en alm. cd. Den godtager ikke dvd'en på samme måde. I de andre medfølgende programmer i vista viser den kun brændemuligheder,og ikke anvisning på kopiering til hd'en. Men der skal måske et andet program til?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Jeg har fået numrene kopieret over i en mappe, og de bliver vist i win m. player. Men hvordan vælger jeg de numre der skal brændes og får dem omdannet til wma?
WMP Version er 11.0.6002, og vista win. Jeg tror jeg har fundet ud af det, da jeg brugte en rw cd til at optage på. Jeg havde forinden brugt en expressformatering som åbenbart ikke var nok, for da jeg brugte power2go programmet fik jeg en meddelelse om, at cd'en ikke var tom. Jeg kørte så en fuldformattering, og jeg har efterfølgende fået musik på skiven. Men tak for kommentaren- Mvh tyfon
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.