Avatar billede jakobgn Nybegynder
19. juli 2009 - 12:58

Ingen lyd

Hej alle eksperter.
Naar jeg starter min computer op, skal jeg altid trykke F1 for at komme videre.. Det ville jeg saa gerne have fjernet, saa jeg soegte lidt paa google, og de mente jeg skulle genstarte BIOS til standard.. Det gjorde jeg saa (hvilket nok var dumt), men da jeg saa startede min computer op, har der ikke vaeret lyd lige siden.
Ting jeg har proevet:

Formatere
Installere drivere
Proeve at aendre det tilbage i BIOS (som jeg ikke helt fandt ud af)


Jeg haaber virkelig i kan hjaelpe :)
MVH Jakob GN


Ps: Jeg har et USBlydkort, som godt virker i USBen, ved ikke om det har noget at sige..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester