Avatar billede nesdam Nybegynder
12. juli 2001 - 19:29 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

MSN DK som startside

Jeg bruger MSN DK som min startside på nettet.
Jeg har ændret lidt i opsætningen af MSN startsiden og fået de ønskede artikler og farver frem på skærmen. Så vidt så godt, MEN hvis jeg rydder op i mine \"midlertidige internetfiler\" ryger opsætningen tilbage til standardopsætning.
Er der en måde hvorpå man kan bibeholde sine egne valgte indstillinger uden de forsvinder hver gang jeg sletter \"midlertidige internetfiler\"
Avatar billede jelzin101 Praktikant
12. juli 2001 - 19:32 #1
nej
Avatar billede double-g Juniormester
12. juli 2001 - 19:41 #2

Har du prøvet om det hjælper at gøre den tilgængelig offline ??
Avatar billede kapla Nybegynder
12. juli 2001 - 20:53 #3
Du kan vel bare kopiere den cookie fra MSN og gemme den et andet sted og så sætte den ind igen efter du har ryddet op :)
Avatar billede nesdam Nybegynder
12. juli 2001 - 22:30 #4
Det var lige nøjagtig det med cookien jeg skulle bruge. 30 point på vej til Kapla0
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester