21. oktober 2009 - 19:19Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Deling af forbindelse.....
Hej alle
Beklager hvis ikke dette er den rette gruppe at spørge i - modtager gerne vejledning mht. at finde den rette gruppe....
Min kæreste og jeg deler en internetforbindelse, og jeg bruger den bl.a. til at se fodbold. Problemet er så, at når jeg ser bold, og hun samtidig vil surfe rundt, mister jeg ofte forbindelsen, eller min stream hakker ekstremt. Er der en måde at dele forbindelsen (via routeren?), så jeg kan se bold, og hun kan surfe?
Har oplevet samme problem for år tilbage, hvor en kammerat kørte noget fildeling, som slugte hele forbindelsen.....
Point er ikke noget problem, bare skriv hvad du vil have!
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Damn, hvor er det dog irriterende, at jeg ikke kan finde bare én person som kan hjælpe med dette.....
Mvh. og tak for alt Michael
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.