09. november 2009 - 18:00Der er
7 kommentarer og 2 løsninger
windows 7
hej, nu har jeg installeret windows 7 og ser at der ikke er mailprogram med? der er en mappe der hedder windows old, men kan det installeres derfra? vh bo
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Windows old er din gamle Windowsinstallation; jeg gætter på at du har haft Vista.
Du kan hente filer fra din Vista-installation i Windows old, men du vil ikke kunne overføre et program fra Vista-installationen til W7.
Synes godt om
Slettet bruger
09. november 2009 - 18:12#2
De har nu lavet deres mail i LIVE udgave.
Bare tilføj den fra live istedet. Ligesom du installere msn.
Synes godt om
Slettet bruger
09. november 2009 - 18:40#3
spørgsmålet skulle have været oprettet i kommentar. det samme gælder jeres - de skal også være kommentar. når spørgsmålsstiller er tilfreds beder han vedkommende om at lægge et svar som han accepterer - det er der ikke lavet om på.
men jeg kan godt se det er mere regelen end undtagelsen så jeg begynder også snart på det. så kan administrator bare fjerne ()svar funktionen
hvis du ikke mere gider at lave backup af mail der ligger lokalt på maskinen installerer du kun messinger og højre klikker på den og går i mail - de ligger jo så online - så kan du glemme alt om backup til mail systemer der bare ikke lige virker den dag du skal bruge det.
treatmenice --> Hvor har du det fra. Det hænger ikke sammen med det, som der står i ekspertens FAQ:
------------------------------------------------------------ Jeg vil gerne deltage i et spørgsmål, hvordan gør jeg? Hvis du lige har løsningen på problemet, så laver du dit indlæg som et svar.
Hvis du skal have spørgsmålet uddybet, eller bare kommer med et muligt løsningsforslag laver du det som en kommentar -------------------------------------------------------------
De kommer jo begge med et muligt løsningsforslag, så de gør da, som der står i FAQ'en. Opretteren af spørgsmålet kan jo så afvise svaret, hvis han mener det ikke er godt nok. Større skade er der jo heller ikke sket.
Altså spørgsmålet er hvad for et mail program det er. Windows.old mappen har gemt alt fra din gamle Windows. Kan du ikke lige skrive hvad for et du mener du gerne vil have?
Mvh. FIT-ETAR
Synes godt om
Slettet bruger
09. november 2009 - 20:40#7
#4 har du ikke lagt mærke til de gamle ikke bruger svar funktionen før de bliver bedt om det. og der mener jeg ikke dem der har været medlem i mange år men er aktive. men forøvrigt gider jeg ikke mere kommentere det - jeg gør det også fra nu af.
det er ikke noget surt opstød men bare min mening. selv om det er forbudt at gå over for rødt gør folk det jo aligevel.
jeg havde outlook, men nu har jeg så hentet windows live og det funker udmærket, det samme gør windovs 7, men jeg lavede en hel installation istedet for en opdatering og så forsvandt det gamle vista mail program. jeg kan ikke installere det gamle mail program fra old mappen. kan de to svar dele point?
Synes godt om
Slettet bruger
10. november 2009 - 23:03#9
Ja man kan godt dele points
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.