Avatar billede mr_hansen Nybegynder
16. juli 2001 - 13:13 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Internet , proxy & Win XP B2495

Hvorfor kan jeg ikke anvende internettet, det er en opgradering fra win2000, hvor det ellers virkede fint. Der bliver logget fint på proxyen, men der bliver ikke hentet noget data, ihvertfald, ikke som er synligt. !!!

Hvad gør jeg ?

Mvh
TMGH
Avatar billede kimrosgaard Nybegynder
16. juli 2001 - 14:49 #1
der eren indbygget firewall i win xp. prøv at slå den fra! tryk F1 for hjælpe funktionen og søg på firewall
Avatar billede mr_hansen Nybegynder
16. juli 2001 - 15:23 #2
Det har jeg prøvet, det er ikke det :)
Avatar billede mr_hansen Nybegynder
23. oktober 2001 - 15:14 #3
Er løst
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester