Avatar billede Slettet bruger
02. april 2011 - 00:21

Router med VPN support?

Hej.

Jeg søger en router som jeg kan op sætte VPN på, lige nu bruger jeg Overplay som min VPN server, og jeg skal bruge det til at sætte min xbox op til at kunne køre netflex.

Jeg er ret grøn her, så håber i kan komme med lidt hjælp. Med hvad for en router der kan gøre det, og hvad man skal kigge efter.

Lige nu har jeg en router fra Telia som er en Thomson TG712, som der er ikke meget ved, når det kommer til op sætning.

Er det nok hvis en router bare står til at have "VPN support".
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester





White paper
Tidsbegrænset kampagne: Overvejer du at udskifte eller tilføje printere i din forretning? Vi kan tilbyde én eller flere maskiner gratis